12 MEDALII OBȚINUTE DE SPORTIVII SECŢIEI DE JUDO A CSM-CFR-CSŞ PLOIEŞTI

Costin

Sportivii secţiei de judo a CSM-CFR-CSŞ Ploieşti au participat în weekend la două competiţii, de unde s-au întors cu 12 medalii: 2 locuri I, 4 locuri II şi 6 locuri III.

Sportivii secţiei de judo a CSM-CFR-CSŞ Ploieşti au luat startul la Turneul Internaţional „Alina Dumitru”, rezervat Juniorilor u16 şi Copiilor U14 şi U12 şi găzdui de Sala Sporturilor din Chiajna. Au fost prezenţi, în total, 570 de mici judoka din România şi Republica Moldova, iar sportivii prahoveni  au obţinut 9 medalii – 2 de aur, 2 de argint şi 5 de bronz – şi 5 locuri V.

Cealaltă competiţie a fost Finala Campionatului Naţional Universitar, ce s-a desfăşurat în Sala „Transilvania” din Sibiu şi a avut la start sportivi studenţi. Judoka legitimaţi la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti au obţinut 3 medalii – două de argint şi una de bronz.

pnlvolonanupuslbogdan-nica-pnlromsilva COREP 07 SRL - Firma de constructiigristotermo-ploiestispalatoria-haroldparc industrialeko-angajeazaekond-angajeazasponsor