Alexandru Țigănașu s-a alăturat haitei! Petrolul așteaptă decizia Comisiei de Recurs

Ciprian Radu

Alexandru Țigănașu s-a alăturat haitei

Alexandru Țigănașu, ultima dată la ACS Poli Timișoara, s-a alăturat lotului petrolist în cantonamentul din Slovenia.

Țigănașu este în litigiu cu timișorenii și așteaptă decizia Comisiei de Recurs, după care va semna cu lupii.

De altfel, fotbalistul de bandă stânga a jucat un sfert de oră în primul amical al Petrolului din Slovenia.

Galben-albaștrii au pierdut cu scorul de 1-2 meciul cu bosniacii de la FK Tuzla, din prima ligă.

Petroliștii audeschis scorul după autogolul lui Samir, însă bosniacii au egalat prin Mitrovic și au marcat golul victoriei în ultimul minut, prin Kojic.

FC Petrolul – FK Tuzla 1-2 (1-0)

Marcatori: Samir (38, aut)/Mitrovic (70), Kojic (89).

FC Petrolul: Bolboaşă (cpt) (63 Petrişor) – Olaru (77 Rusu), Antoche (67 Plămadă), Cazan (67 Ţicu), Velisar – Chindriş (46 Danci) – Cruceru (60 Ene), Ciocâlteu (70 Herea) – N. Popescu (67 Saim Tudor), Nica (36 Lambru, 70 Arnăutu), Neziri (75 Ţigănaşu). Antrenor: Leo Grozavu.

FK Tuzla: Fejzic – Efendic, Kostic, Kojic, Obradovic – Stojcev, Music, Stjepanovic –  Nurkic, Mahmutovic, Crnkic. Au mai jucat: Poturhalic, Ziljkic, Comor, Siranovic, Mitrovic, Stokic, Vukmirovic. Antrenor: Slobodan Starčević