Păuleștiul s-a calificat în faza următoare a Cupei României!

009

În această după-amiază, pe arena din comuna Păulești, echipa locală a reușit să învingă Flacăra Moreni, trupă care evoluează în eșalonul trei al fotbalului românesc.

Elevii lui Iulius Mărgărit au dominat copios prima repriză, doar pripeala lui Ciobanu și reflexele providențiale ale portarului Hâlcu la “bombele” lui Bărăgan, din lovituri libere, făcând ca scorul să nu ia proporții greu de bănuit înainte de joc.

Tabela s-a modificat încă din minutul 12, atunci când, la centrarea lui Laurențiu Dumitru, “căpitanul” PRIPU a plasat balonul, cu capul, sus, în dreapta portarului: 1-0! Apoi, după alte 23 de minute, M. MIHAI a găsit un spațiu liber, de la 20 de metri, și a catapultat mingea spre vinclu sub privirea contemplativă a goal-keeperului dâmbovițean: 2-0!

Mitanul secund a găsit echipa oaspete mult mai prezentă în jumătatea gazdelor, dar ocaziile mari de gol au lipsit cu desăvârșire! Păuleștenii s-au apărat cu atenție și au închis toate spațiile spre poarta proprie, jocul pe contraatac oferindu-i o breșă fericită lui CIOBANU, atacantul pur sânge trecând în viteză de Timofte și Pârvu înainte de a-l executa pe Hâlcu cu un șut puternic și plasat de la 11 metri: 3-0!

Victorie la scor de forfait, deplin meritată și îndelung aplaudată de un public cald!

CS Păulești – Flacăra Moreni 3-0 (2-0)

Stadion: Păulești. Spectatori: circa 500. Marcatori: Pripu (12), M. Mihai (35), Ciobanu (88).

CS Păulești: Rădulescu – Țugui, Pripu (cpt), R. Lungu, Cr. Mihai – L. Dumitru, Bărăgan, Neacșu, Țânțaru – M. Mihai, Ciobanu. Antrenor: Iulius Mărgărit.

Flacăra Moreni: Hâlcu – Acasandrei, Timofte, A. Pârvu, Tronaru – M. Plăcintă (cpt) – Drăgan, Roman (61 Iliescu), Preda (46 M. Ene), Guță –Cârnaru. Antrenor: Gabriel Paraschiv.

Cartonașe galbene: Cr. Mihai (69)/ Acasandrei (37), M. Plăcintă (58), M. Ene (60), Cârnaru (90).

Au arbitrat: Alexandru Burloiu (Galați) – Constantin Cantemir și Gabriel Bonț (ambii din Făgăraș).

romsilva COREP 07 SRL - Firma de constructiigristotermo-ploiestispalatoria-haroldparc industrialeko-angajeazaekond-angajeazasponsor