Rezultatele din turul trei preliminar al UCL

UEFA-Champions-League-2016-17-HD-wallpaper

Turul trei preliminar al UEFA Champions League a propus, aseară, meciuri încinse, chiar dramatice, precum cel de la Nicosia, acolo unde, în minutul 90 al partidei dintre Apoel și Rosenborg, scorul era 0-0. În tur fusese 2-1 pentru norvegieni iar ciprioții s-au dezlănțuit în minutele de prelungire reușind trei goluri!

În această seară intră în scenă şi cele două echipe româneşti angrenate. De la ora 20:45, Astra şi Steaua vor disputa manşa secundă a întâlnirilor cu FC Copenhaga şi, respectiv, Sparga Praga. Scorul a fost identic în partidele tur, 1-1, sarcina Astrei fiind mai dificilă, fie și pentru că evoluează în deplasare.

Iată rezultatele partidelor de aseară:

Qarabag (Aze) – VIKTORIA PLZEN (Cze) 1-1 (în tur 0-0). Au marcat: Muarem (’28)/ Krmencik (’85)

APOEL (Cyp) – Rosenborg (Nor) 3-0 (în tur 1-2). Au marcat: Gianniotas (’90+1), Vander (’90+6), De Vicenti (’90+9)

Dinamo Tbilisi (Geo) – DINAMO ZAGREB (Cro) 0-1 (în tur 0-2). A marcat: Rog (‘8)

Steaua Roşie Belgrad (Srb) – LUDOGORETS (Bul) 2-4 (în tur 2-2). Au marcat: Donald (‘17), Ibanez (‘62, pen)/ Cafu (’24),  Wanderson (’40, ’92, ‘97),

DUNDALK (Irl) – BATE Borisov (Blr) 3-0 (în tur 0-1). Au marcat: McMillan (’44, ‘59), Benson (’90)

*echipele scrise cu aldine s-au calificat în play-off-ul UEFA Champions League. Celelalte merg în play-off-ul Europa League.