Simona Halep s-a calificat în sferturi la Indian Wells

halep la indian wells

Simona Halep, locul 1 WTA, s-a calificat în sferturile de finală de la Indian Wells, după victoria în fața chinezoaicei Qiang Wang, locul 55 WTA.

Victorie la pas, în setul secund

Ea a reușit victoria după 77 de minute, 7-5, 6-1, la capătul unui meci în care adversara i-a pus ceva probleme în primul set. A fost 5-4 pentru Wang dar intervenția antrenorului Cahill precum și concentrarea Simonei au făcut ca setul să se încheie înainte de un previzibil tie-break.

Setul secund a fost un simplu galop de sănătate pentru constănțeancă, ea urmând a se duela cu croata Petra Martic în sferturile de finală de la Indian Wells.