Un fleac, i-au ciuruit!

tricolorul-lmv

Meciul dintre ploieștenii de la Tricolorul LMV și CS “U” Cluj a început, parcă, de la scorul de 1-0 la seturi!

Antrenorul Sergiu Stancu a mizat pe un sextet fără Olteanu, Bartha și Bissette, iar Lică a evoluat doar în primul set. Așadar, au evoluat Jorna, Stulenkov, Lică, Milivojevic, Dushkov, Carrasco, cu Phillip Kroiss libero.

Trei seturi, o poveste scurtă!

În numai 22 de minute, cu ceva tatonare de ambele părți până la primul time-out tehnic, Olteanu&Co. s-au dezlănțuit și până la 25-13 s-a ajuns în foarte scurtă vreme!

Scorul a fost egal până la 10-10, de aici ajungându-se rapid la 16-11, momentul celui de-al doilea time-out tehnic. Ajuns la serviciu, rusul Stulenkov a ridicat scorul la 20-11 iar Kullo, colegul său din spațiul sovietic, a închis și setul al doilea, tot după patru servicii de top, 25-12! Și tot după 22 de minute!

Ardelenii au început mult mai bine ultimul set iar scorul, la momentul primului time-out tehnic, a fost 6-8.

Elevii lui Răzvan Parpală s-au ținut în apropierea mult mai valoroșilor lor adversari iar la momentul celui de-al doilea time-out tehnic scorul era 16-15. Au urmat serviciile de top ale lui Kullo iar scorul a devenit, repede, 20-15!

Setul s-a terminat cu 25-21 după 28 de minute de joc. Odată cu el și meciul, unul, reamintesc, la discreția gazdelor.

În meciul de azi s-au evidențiat Milivojevic, Stulenkov și Dushkov!