claudiu tudor barcelona4
Ciprian Radu

Un jucător al Petrolului, la Barcelona!

Unul dintre cei mai importanți jucători ai Petrolului a lipsit motivat de la banchetul lupilor de sfârșit de an.

Căpitanul Claudiu Tudor a mers pe Camp Nou să vadă meciul pe care Barcelona l-a disputat marți în Liga Campionilor.

Fan Iniesta, Claudiu Tudor – mijlocaș central și playmaker la Petrolul – a vizitat, de asemenea, muzeul echipei catalane.

Barcelona s-a impus cu scorul de 2-0 în fața lui Sporting. Messi a fost odihnit, dar a intrat în repriza a doua.

Catalnii au marcat primul gol prin Paco Alcacer, în minutul 59. Tabela a închis-o Mathieu, de la Sporting, fost jucător al Barcelonei, cu un autogol.